Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: ‘Kimse vatan çocuklarını savunmasız bırakmamalı, onlara soru sormayın dememeli’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Ülkemizin çocuklarını hiç kimse eksi 14 derecedeki geçici üst bölgede savunmasız bırakmasın, sonra da bize soru sormayın demesin. Tedbir alsınlar. Bu çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Bizim mücadelemiz yeni şehitlerin önlenmesidir. Biz bedelli askerlik yapmadık. Gittik askerliğimizi yaptık.” “Gerekirse canımızı veririz, bu vatan için şehit oluruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pençe Harekatı bölgesindeki üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Gökhan Delen’in Aksaray’daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından partisinin il başkanı olan Özel, yaptığı açıklamada terör saldırılarına değindi. Özel şunları söyledi:

“Zeynep annenin acısı hepimizin acısı, ailenin gözyaşları hepimizin gözyaşlarıdır. Aksaray’a ve Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. CHP olarak nereden ve kimden gelirse gelsin her türlü terör eylemini kınıyoruz. Her ne amaçla geliyorlarsa gelsinler, PKK terörünü, bu ülkeye yaşattıkları acıları kınıyoruz.” Bu yeterli. Birkaç hafta önce 2 gün üst üste 6 şehidimiz oldu. O günlerde dedik ki, bu şehitlerin verilmesinde bir kusur, ihmal, yanlışlık varsa, bunları sorgulayalım, konuşalım ki bir daha olmasın. Maalesef aynı kesintili üst bölgede yine 9 şehit verdik. Ve son olarak bugün 2 bakan Meclis’e gelerek bilgi verdi. Geçen sefer de söylemiştik. Bakanlar gelip bilgi verene, sorumlular sorumluluklarını yerine getirene, sorduğumuz sorular yanıtlanana kadar kimseyle imza atmayacağımızı söyledik. Daha sonra kendi deklarasyonumuzu yayınladık. Bugün de bunu yapmadık. Meclis “Geçen sefer CHP imza atarken, birlikte imza atan partilerden muhalefet partilerinin artık o imzayı imzalamaktan kaçındığını görüyorum.”

‘ÜCRETLİ ASKERLİK HİZMETİ YAPMADIK’

Mücadelelerinin yeni şehitlerin yaşanmaması için olduğunu belirten Özel, “Azimli ve kararlı siyaset ve muhalefet anlayışımızı sürdüreceğiz. Elbette millet olarak birlik içindeyiz. Bir siyasi partinin söylemi bize dayatılmazsa, Meclis Başkanı’nın açıklamaları karara dönüşürse biz de o karara oy veririz ama ortada net bir durum var kimse eksi 14 derecedeki geçici üst bölgede vatan evlatlarını savunmasız bırakmamalı ve o zaman söyle soru sormayalım. Önlem alsınlar. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bizim çabamız yeni şehitlerin olmaması. Biz ücretli askerlik yapmadık. Gittik askerliğimizi yaptık. “Canımızı feda edeceğiz ve Bu ülke için gerekirse şehit olun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu