Haber

Iğdır’da Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Turu yapıldı

SERDAR ÜNSAL

Iğdır Valiliği, Melekli Belediyesi ve çeşitli dağcılık ve bisiklet kulüpleri tarafından ‘Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Turu’ düzenlendi.

Melekli Belediyesi önünde başlayan 8 kilometrelik Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve Iğdır’da başlayan bisiklet turu, İrem bağlarında devam ederek dilek ağacının bulunduğu Kültepe’de sona erdi. Turun ardından Türk bayrağı göndere çekildi.

Iğdır Valisi Ercan Turan, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde doğa yürüyüşü ve bisiklet turuyla Cumhuriyetimizi antık. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Atatürk’ün kurup geleceğe bıraktığı Cumhuriyetimizin ne kadar büyük bir başarı olduğunu görüyoruz. Biz öyleyiz. Dünyanın her yeri savaş gölüne döndü.” “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu aziz Cumhuriyet bize çağdaş bir devlet kazandırdı. Bunun kıymetini biliyoruz” dedi.

Melekli Belediye Başkanı Eray Coşar, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünden memnunuz. Doğa yürüyüşü ve bisiklet turu gerçekleştirdik. Yaşasın Cumhuriyet.”

Cumhuriyet Kadınları adlı grup, modern kıyafetleriyle bisiklet sürerek, hep birlikte “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” sloganları atarak Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Turu’na renk kattı.

Programın ardından yöresel çorba dağıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu