Teknoloji

Samsung uygun fiyatlı Galaxy Fold 6’yı piyasaya sürebilir

The Elec’in haberine göre Samsung, büyümeye devam eden katlanabilir telefon pazarındaki payını genişletmek için üst seviye katlanabilir telefonu bu yılın sonuna doğru tanıtmayı planlıyor. Galaxy Z Katlama 6Aynı telefonun giriş seviyesi modeli üzerinde de çalışılıyor.

Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serisiyle katlanabilir telefonlarda kendini kanıtlarken premium segmente odaklandı. Ancak pazar eğilimleri ve özellikle Çin’de artan rekabet şirketin stratejisini değiştirecek gibi görünüyor. Araştırma firması Omdia’ya göre Samsung şu anda Çin’de katlanabilir telefon segmentinde yer alıyor. OnurVe Huawei ‘den sonra üçüncü sırada yer alıyor. 2023’ün üçüncü çeyreğinde Samsung, Honor (%28) ve Huawei’nin (%26) ardından %19’luk pay elde etti.

Daha düşük fiyatlı Z Fold 6 modeli, standart Z Fold 6 ve Z Flip 6 ile birlikte 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkabilir. Böyle bir durumda Samsung, katlanabilir ürünler alanında şimdiye kadarki en büyük atılımını üç yeni modelle yapmış olacak. farklı fiyat noktalarında.

Araştırma firması DSCC (Display Supply Chain Consultants), küresel katlanabilir sevkiyatların bu yıl artacağını tahmin ediyor. %23 arttı Tüketici ilgisinin arttığına işaret ederek 15,8 milyon adede çıkacağını öngörüyor. Giriş seviyesi Z Fold 6, Samsung’un Çin’de çok daha etkili olmasına yardımcı olabilir.

Bu noktada uygun fiyatlı bir Z Fold’un yalnızca Çin’de çıkıp çıkmayacağı sorusu akla geliyor. Ve ne yazık ki şu anda bu sorunun cevabı yok. Ancak Samsung gerçekten böyle bir modeli tanıtırsa, bunu tüm dünya pazarlarında satmak isteyeceğini varsayabiliriz.

Samsung’un Z Fold 5 gibi mevcut katlanabilir cihazları, katlandığında düz akıllı telefonlara göre daha kalın bir yapıya sahip. Ancak Huawei ve Oppo gibi rakipler, Çin’de iyi karşılanan daha ince ve daha kompakt katlanabilir tasarımları tanıttı. Samsung yine de iyimserliğini koruyor. Şirket, katlanabilir OLED ekranlara olan küresel talebin beş yıl içinde on kat artarak 100 milyon adede çıkacağını öngörüyor. Bu nedenle Samsung’un pazara gerçek anlamda girebilmesi için kalınlık ve fiyat zorluklarını çözmesi gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu