Ekonomi

Üretici pazarlarında yerel tohum kuyruğu

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in tarımda dışa bağımlılığı azaltmak için büyük önem verdiği yerli tohumu yaygınlaştırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerince düzenlenen Tohum Takas Günleri, ilçelerin yanı sıra kent merkezinde de devam ediyor.

İlçelerdeki pazar yerlerine kurulan stantlar büyük ilgi görürken, Büyükşehir Belediyesi Üretici Halleri aracılığıyla kent merkezinde ücretsiz yerli tohum dağıtımı yapılıyor.

İl merkezindeki tohum dağıtımları ilçelerde olduğu gibi Eskişehir halkından da büyük ilgi gördü. Talep nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Üretici Halleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tohum dağıtımları, 25 Mart Cumartesi günü kent merkezindeki Üretici Hallerinde vatandaşlarla buluşmaya devam edecek.

Tohum Takas Günlerine ilk günden itibaren yoğun ilgi gösteren Eskişehirliler, yerli tohumların ülkenin geleceği olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bu konuya verdiği önemden dolayı teşekkür ederiz. Bu tohumları ekerek çoğaltacağız ve Eskişehir’in bereketli topraklarında atalarımızın tohumlarının yeniden canlanmasını sağlayacağız. Tüm emeği geçenlere tekrar teşekkürler.‘ dediler.

aksehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu